Hobbler Half Marathon and 5K Half Marathon

Age Group Results

July 10, 2010


Results By RunSum


Men: 0- 0 1-11 12-14 15-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99
Women: 0- 0 1-11 12-14 15-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Stefanie Talley Layton UT

509

33

4

1:19:06.9

1:19:06.9

6:02/M

2

Mary Schaurhamer Provo UT

588

32

7

1:22:20.0

1:22:20.0

6:17/M

3

Wendy Shaha Lund NV

485

22

18

1:28:39.7

1:28:39.7

6:46/M

 
Top

Female 15 to 18

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Brooke Henley Alpine UT

363

18

190

2:01:12.3

2:01:30.3

9:15/M

2

Lauren McMullin Highland UT

78

16

316

2:16:17.0

2:16:55.5

10:24/M

3

Michael Howsden Salt Lake City UT

549

18

331

2:18:50.8

2:19:22.7

10:36/M

4

Tiffany Burch Payson UT

162

18

332

2:18:53.9

2:18:56.4

10:36/M

5

Aryn Anderson Panaca NV

280

17

372

2:30:34.9

2:31:00.9

11:30/M

6

Brooklyn Hansen Woodland Hills UT

615

18

421

2:53:30.0

2:53:46.2

13:15/M

 
Top

Female 19 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Lindsay Hoggan Lehi UT

200

23

63

1:44:50.0

1:44:55.3

8:00/M

2

Aubrey Wadsworth Provo UT

258

21

72

1:47:16.9

1:47:22.8

8:11/M

3

Brooke Clason Phoenix AZ

294

19

73

1:47:17.2

1:47:25.1

8:11/M

4

Kristi Fisler Provo UT

566

24

74

1:47:29.1

1:47:43.8

8:12/M

5

Cami Burton Provo UT

552

22

78

1:48:09.0

1:48:26.3

8:15/M

6

Sasha Thomas Springville UT

357

21

89

1:48:59.2

1:49:12.4

8:19/M

7

Caitlin Richardson Provo UT

390

23

91

1:49:16.7

1:49:23.0

8:20/M

8

Kaitlin Norton Lehi UT

94

23

108

1:51:55.9

1:52:01.0

8:33/M

9

Laura Swinyard Sandy UT

161

19

111

1:52:13.8

1:52:42.0

8:34/M

10

Tara Collette Farmington UT

407

21

121

1:53:10.7

1:53:35.7

8:38/M

11

Miriam Schenk Provo UT

99

20

123

1:53:34.9

1:53:41.5

8:40/M

12

Abby Tingey Provo UT

309

22

126

1:53:47.9

1:53:54.4

8:41/M

13

Emily Johnson Lehi UT

52

24

148

1:56:54.1

1:57:14.5

8:55/M

14

Jennifer Farnsworth Provo UT

402

21

149

1:56:55.2

1:57:16.4

8:55/M

15

Jessica Frandsen Alpine UT

461

19

151

1:56:59.5

1:57:14.7

8:56/M

16

Lorisa Hirschi Provo UT

38

23

165

1:58:54.4

1:59:02.3

9:05/M

17

Debbie Neuenschwander Rexburg ID

213

22

176

1:59:58.0

2:00:25.5

9:09/M

18

Carissa Henley Alpine UT

362

19

189

2:01:12.3

2:01:30.3

9:15/M

19

Cailey Gallacher Provo UT

98

21

195

2:01:29.7

2:01:36.0

9:16/M

20

Amy Allen Mesa AZ

283

19

198

2:01:47.4

2:01:59.1

9:18/M

21

Hailey Barton West Jordan UT

439

23

211

2:02:57.9

2:03:10.3

9:23/M

22

Rebecca Johnson Provo UT

275

20

212

2:02:59.9

2:03:07.9

9:23/M

23

Hailey Johnson

607

24

214

2:03:01.0

2:03:09.6

9:23/M

24

Laura Murphy Provo UT

320

21

215

2:03:14.9

2:03:44.4

9:24/M

25

Lisa Stark Provo UT

312

22

217

2:03:30.2

2:03:51.5

9:26/M

26

Keli Rauber` Provo UT

185

19

219

2:03:40.5

2:03:56.0

9:26/M

27

Brooke Beus Mesa AZ

247

21

221

2:03:45.0

2:03:51.6

9:27/M

28

Alyson Bailey Ogden UT

244

22

226

2:04:24.5

2:04:52.0

9:30/M

29

Emma Evans Provo UT

238

24

233

2:04:54.2

2:05:17.4

9:32/M

30

Kellie White Orem UT

519

23

253

2:07:08.9

2:07:36.9

9:42/M

31

Kensey Chournos

106

23

270

2:10:29.3

2:11:17.4

9:58/M

32

Lindsay Carey Orem UT

353

23

274

2:11:17.1

2:11:28.0

10:01/M

33

Brooke Barnhart Provo UT

130

23

286

2:12:40.7

2:12:51.4

10:08/M

34

Cassie Kopa Provo UT

423

20

290

2:13:04.9

2:13:25.9

10:09/M

35

Jenni Lundskog Orem UT

92

21

291

2:13:22.0

2:13:59.1

10:11/M

36

Br Bond Lindon UT

296

19

302

2:14:39.1

2:15:14.1

10:17/M

37

Margrethe Hassell Provo UT

40

23

313

2:16:02.0

2:16:36.3

10:23/M

38

Lenni Stratton Salt Lake City UT

379

24

328

2:18:35.3

2:18:56.8

10:35/M

39

Rebecca Clary Orem UT

193

23

336

2:19:31.9

2:19:37.0

10:39/M

40

Maria Dickson Provo UT

73

23

344

2:23:03.9

2:23:24.5

10:55/M

41

Megan Runyan Provo UT

299

24

353

2:26:15.7

2:26:47.3

11:10/M

42

Natalie Nelson Provo UT

251

24

354

2:26:15.8

2:26:47.3

11:10/M

43

Chelsi Hansen Cedar Hills UT

183

20

373

2:30:47.9

2:31:00.9

11:31/M

44

Jennifer Despain Springville UT

82

24

379

2:33:41.2

2:34:07.3

11:44/M

45

Ashlee McKinney Provo UT

424

22

380

2:33:55.7

2:34:30.2

11:45/M

46

Kirsten Ordakowski Mapleton UT

140

23

388

2:35:27.3

2:35:59.6

11:52/M

47

Beth Klain Provo UT

160

24

397

2:39:58.2

2:40:29.0

12:13/M

48

Camille Juergens Orem UT

266

21

401

2:41:25.6

2:41:31.2

12:19/M

49

Lisa Watkins Salt Lake City UT

118

24

405

2:42:59.6

2:43:45.1

12:26/M

50

Lauren Brown Provo UT

49

23

406

2:43:12.3

2:43:44.3

12:27/M

51

Claire Schoenrock Provo UT

210

24

407

2:43:28.7

2:44:05.2

12:29/M

52

Karlie Gordon Provo UT

120

20

410

2:44:05.8

2:44:11.8

12:32/M

53

Kellie Prusse Provo UT

156

23

419

2:51:24.0

2:51:31.1

13:05/M

54

Morgan Anderson Provo UT

168

21

423

2:53:41.7

2:53:48.4

13:15/M

55

Kylie Patterson Provo UT

199

23

431

3:12:51.9

3:13:30.1

14:43/M

56

Angela Nuttall Orem UT

198

23

432

3:12:53.1

3:13:30.9

14:43/M

 
Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Emilianne Dougall Salt Lake City UT

197

29

35

1:37:19.9

1:37:24.2

7:26/M

2

Michelle Matys Boca Raton FL

58

29

45

1:39:52.8

1:39:55.0

7:37/M

3

Elise Palma Elko NV

358

27

49

1:41:05.4

1:41:08.3

7:43/M

4

Heather Davies

631

26

64

1:44:50.3

1:44:57.5

8:00/M

5

Emily Morrise Lehi UT

192

28

67

1:45:08.8

1:45:12.8

8:02/M

6

Kacie Ballard Salt Lake City UT

173

26

70

1:45:44.1

1:46:17.0

8:04/M

7

Nicole Nelson Sandy UT

448

26

80

1:48:24.8

1:48:43.3

8:16/M

8

Jennifer Burtenshaw Riverton UT

354

28

83

1:48:36.1

1:48:38.1

8:17/M

9

Kersten Swinyard Salt Lake City UT

297

29

84

1:48:41.2

1:49:08.4

8:18/M

10

Emily Clayton Provo UT

540

28

97

1:50:02.5

1:50:17.0

8:24/M

11

Crystal Lynn Provo UT

490

29

98

1:50:12.3

1:50:34.6

8:25/M

12

Lindsay Downs St. George UT

224

28

112

1:52:18.4

1:52:34.6

8:34/M

13

Jessica Jorgensen Salt Lake UT

404

26

122

1:53:11.3

1:53:35.7

8:38/M

14

Emily Jensen Nibley UT

135

29

129

1:54:17.1

1:54:35.7

8:43/M

15

Aubrey Heriford Orem UT

126

26

130

1:54:29.2

1:54:42.7

8:44/M

16

Hailey Greenwood Lehi UT

489

26

131

1:54:29.2

1:54:42.5

8:44/M

17

Emily Rytting Orem UT

57

28

139

1:55:26.2

1:56:06.0

8:49/M

18

Janie Peterson Lehi UT

53

28

140

1:55:26.9

1:55:47.4

8:49/M

19

Kealia Barlow Orem UT

265

25

147

1:56:49.7

1:57:04.0

8:55/M

20

Krista Dawe Saratoga Springs UT

11

25

150

1:56:55.4

1:57:00.1

8:55/M

21

Meggan Butterfield Provo UT

332

25

154

1:57:17.3

1:57:38.7

8:57/M

22

Shea Astle Orem UT

513

29

155

1:57:27.5

1:57:44.7

8:58/M

23

Bianca Schwarz Pleasant Grove UT

554

25

156

1:57:27.9

1:57:45.0

8:58/M

24

Katie Cummings

601

29

178

2:00:08.3

2:00:40.9

9:10/M

25

Erin Shaha Hurricane UT

543

27

183

2:00:42.0

2:01:04.5

9:13/M

26

Stefanie Nelson Springville UT

166

25

185

2:00:45.6

2:00:55.0

9:13/M

27

Tricia Barson West Jordan UT

222

25

188

2:01:09.2

2:01:13.3

9:15/M

28

Alisha Wilkins Rupert ID

478

27

194

2:01:23.7

2:01:36.2

9:16/M

29

Jennifer Nielsen

600

25

197

2:01:46.8

2:01:56.3

9:18/M

30

Erin Corbridge Casper WY

24

27

202

2:02:06.7

2:02:41.1

9:19/M

31

Heather Tanner Lehi UT

629

25

206

2:02:22.2

2:02:27.1

9:20/M

32

Hannah Banks Lindon UT

487

28

235

2:05:09.0

2:05:35.8

9:33/M

33

Susan Dangerfield Peoria AZ

88

27

242

2:05:41.0

2:05:51.8

9:36/M

34

Cheryl Catts Slc UT

456

27

249

2:06:49.6

2:07:08.6

9:41/M

35

Kallee Cook

590

26

250

2:06:55.0

2:07:28.6

9:41/M

36

Cali Stoddard Provo UT

288

25

251

2:06:55.2

2:07:28.7

9:41/M

37

Ashley Christiansen Spanish Fork UT

134

29

258

2:07:42.3

2:08:00.7

9:45/M

38

Celeste Christensen Payson UT

63

28

264

2:09:09.9

2:09:12.0

9:52/M

39

Jessie Shepherd Slc UT

174

26

267

2:09:53.6

2:10:26.3

9:55/M

40

Kellie Parker Salt Lake City UT

119

27

271

2:10:49.5

2:11:08.0

9:59/M

41

Mary Woolf Orem UT

396

29

273

2:11:06.9

2:11:51.7

10:00/M

42

Laura Gittleman Cedar City UT

41

26

275

2:11:22.4

2:11:52.6

10:02/M

43

Laura Heaton Mesa AZ

128

25

278

2:11:54.7

2:12:21.8

10:04/M

44

Sara Marcrum Magna UT

122

27

279

2:11:59.8

2:12:13.6

10:05/M

45

Emily Hinegardner Cedar City UT

42

27

281

2:12:12.7

2:12:43.2

10:05/M

46

Jennifer Carlson West Valley UT

164

28

282

2:12:26.0

2:13:07.9

10:07/M

47

Karen Rogers Orem UT

56

27

289

2:12:56.4

2:13:10.3

10:09/M

48

Callee Morley Saint George UT

300

26

296

2:14:15.4

2:14:28.0

10:15/M

49

Jaclyn Johnson Woods Cross UT

64

27

297

2:14:15.5

2:14:23.1

10:15/M

50

Scarlett Parker Orem UT

287

27

303

2:14:39.2

2:15:14.0

10:17/M

51

Erin Galbraith Eagle Mountain UT

111

28

309

2:15:22.8

2:15:45.6

10:20/M

52

Carla Ruf Cedar Hills UT

23

28

310

2:15:32.6

2:15:48.1

10:21/M

53

Julie Carlile Lehi UT

391

29

311

2:15:37.0

2:16:09.5

10:21/M

54

Michelle Oakeson Draper UT

241

29

315

2:16:11.8

2:16:35.2

10:24/M

55

Megan Jensen Provo UT

298

26

317

2:16:28.8

2:16:52.5

10:25/M

56

Allison Duncan American Fork UT

324

25

321

2:17:30.8

2:18:20.6

10:30/M

57

Rachael Finch Orem UT

412

25

322

2:17:31.3

2:18:20.9

10:30/M

58

Sarah Sheppard Provo UT

214

25

323

2:17:36.6

2:17:45.6

10:30/M

59

Courtney Brown Springville UT

1

29

338

2:19:58.3

2:20:34.2

10:41/M

60

Robyn Parker West Jordan UT

121

27

342

2:21:06.6

2:21:20.0

10:46/M

61

Maridee Rau Orem UT

307

25

343

2:22:09.2

2:22:18.0

10:51/M

62

Melissa Bennett Provo UT

259

28

345

2:23:04.7

2:23:20.8

10:55/M

63

Megan Rowe Phoenix AZ

431

26

349

2:24:46.3

2:25:06.3

11:03/M

64

Alaina Nelson Provo UT

133

27

352

2:25:46.8

2:26:29.1

11:08/M

65

Janae Amos Orem UT

208

29

356

2:27:05.6

2:27:19.4

11:14/M

66

Julie Higginson Salem UT

563

29

359

2:27:53.2

2:28:28.5

11:17/M

67

Susanna George Logan UT

212

28

360

2:28:21.2

2:28:59.5

11:19/M

68

Marcee Young Provo UT

209

26

366

2:29:22.8

2:29:42.7

11:24/M

69

Truly Brady Provo UT

100

26

367

2:29:36.9

2:29:44.3

11:25/M

70

Candice Goodrich Holladay UT

453

25

375

2:31:12.7

2:31:55.9

11:33/M

71

Jeana Hammer Lehi UT

426

29

390

2:37:05.2

2:37:50.4

11:59/M

72

Michelle Lambourne Highland UT

425

27

391

2:37:05.5

2:37:50.8

11:59/M

73

Elaine Mills Orem UT

86

25

395

2:39:02.5

2:39:43.1

12:08/M

74

Alisha Gale Provo UT

151

27

398

2:39:58.8

2:40:29.3

12:13/M

75

Kate Gildea Slc UT

116

27

404

2:42:59.2

2:43:45.1

12:26/M

76

Amielee Graul Provo UT

87

25

412

2:46:17.5

2:46:54.5

12:42/M

77

Kris Forbush Pleasant Grove UT

80

26

416

2:50:03.2

2:50:32.3

12:59/M

78

Bonnie Simmons Orem UT

343

25

417

2:50:31.0

2:50:58.7

13:01/M

79

Annmarie Clark American Fork UT

79

28

425

2:57:31.7

2:58:00.5

13:33/M

80

Janika Prestwich Springville UT

109

28

427

3:02:15.6

3:02:50.3

13:55/M

 
Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Maryanne Holtz Eagle Mountain UT

392

31

21

1:30:20.0

1:30:22.3

6:54/M

2

Bethany Ericksen Spanish Fork UT

313

30

28

1:34:00.4

1:34:05.4

7:11/M

3

Ana Call Springville UT

459

34

33

1:36:38.6

1:36:42.8

7:23/M

4

Chanelle Price American Fork UT

83

32

50

1:41:17.3

1:41:25.5

7:44/M

5

Angie

609

33

59

1:43:16.4

1:43:20.1

7:53/M

6

Natalie Bailey Springville UT

414

31

75

1:47:32.7

1:47:58.2

8:13/M

7

Chanelle Taylor Sandy UT

221

34

87

1:48:55.4

1:49:17.0

8:19/M

8

Sally Cook Payson UT

75

30

93

1:49:31.3

1:49:33.1

8:22/M

9

Melanie Murray Tooele UT

153

32

100

1:50:13.3

1:50:32.5

8:25/M

10

Camille Hill Payson UT

137

30

102

1:50:40.5

1:50:54.5

8:27/M

11

Susan Rowe South Jordan UT

302

34

103

1:50:43.3

1:50:53.0

8:27/M

12

Staci Carroll Lehi UT

272

32

118

1:53:03.7

1:53:18.6

8:38/M

13

Rachel Coleman American Fork UT

136

33

124

1:53:43.0

1:53:56.7

8:41/M

14

Edee Sweeney Chesterfield MO

462

32

132

1:54:38.6

1:54:50.3

8:45/M

15

Sandi Burkinshaw Saratoga Springs UT

169

33

136

1:55:09.4

1:55:13.9

8:47/M

16

Marianne Martin Orem UT

291

31

141

1:55:31.7

1:55:39.6

8:49/M

17

Colette Moss Redmond WA

178

32

143

1:55:49.3

1:56:09.9

8:50/M

18

Meghan Jones El Paso TX

451

33

157

1:57:37.6

1:57:55.0

8:59/M

19

Natalie Lewis Pocatello ID

360

32

162

1:58:16.0

1:58:34.6

9:02/M

20

Laura Woodbury Lehi UT

21

30

167

1:59:12.9

2:00:00.0

9:06/M

21

Lisa Barnes

632

30

192

2:01:20.2

2:01:39.1

9:16/M

22

Rebekah Rasmussen Provo UT

586

30

193

2:01:22.8

2:01:38.6

9:16/M

23

Melissa Thomsen Twin Falls ID

176

34

196

2:01:45.6

2:02:05.5

9:18/M

24

Joy Burton Tooele UT

149

31

208

2:02:26.4

2:02:42.7

9:21/M

25

Marsha Gillespie Eagle Mountain UT

240

33

225

2:04:21.4

2:04:46.5

9:30/M

26

Janeal Lavanway Woods Cross UT

60

30

228

2:04:38.4

2:04:47.3

9:31/M

27

Mickele Mills Bountiful UT

62

34

230

2:04:40.0

2:04:48.2

9:31/M

28

Tamie Bateman Lehi UT

233

31

231

2:04:50.2

2:05:08.3

9:32/M

29

Cami Talbot Draper UT

434

34

232

2:04:53.6

2:05:06.2

9:32/M

30

Laura Beutler Orem UT

15

30

234

2:05:05.7

2:05:35.1

9:33/M

31

Marissa Fuller Spanish Fork UT

48

31

238

2:05:19.3

2:05:26.4

9:34/M

32

Adele Cloward West Jordan UT

446

34

239

2:05:20.1

2:05:32.1

9:34/M

33

Molly Hansen Springville UT

475

33

246

2:06:28.4

2:06:54.8

9:39/M

34

Shelley Pierce Orem UT

574

34

256

2:07:21.3

2:07:53.3

9:43/M

35

Mariah Wickham Orem UT

270

34

259

2:07:44.3

2:08:16.2

9:45/M

36

Ginger Wengert Payson UT

182

30

261

2:08:40.8

2:09:00.5

9:49/M

37

Mellanie Horne Cedar Hills UT

179

30

266

2:09:53.3

2:10:17.4

9:55/M

38

Cindy Koenig Orem UT

323

30

268

2:09:56.0

2:10:20.6

9:55/M

39

Marti Dumas Riverton UT

124

32

269

2:10:11.1

2:10:39.2

9:56/M

40

Kami Alkire Orem UT

219

32

272

2:11:06.0

2:11:50.5

10:00/M

41

Bonnie Clarke Mccammon ID

381

32

304

2:14:44.6

2:15:03.1

10:17/M

42

Katie Smith Eagle Mountain UT

225

32

308

2:15:20.7

2:15:45.9

10:20/M

43

Katherine Lee Montpelier ID

329

33

312

2:15:38.1

2:16:02.7

10:21/M

44

Emily Challis American Fork UT

65

32

320

2:17:22.2

2:17:30.9

10:29/M

45

Lisa Derosier Payson UT

145

31

333

2:18:54.0

2:18:56.4

10:36/M

46

Angela Cope Spanish Fork UT

216

33

334

2:19:02.1

2:19:15.0

10:37/M

47

Angela Bragonje Cedar Hills UT

22

30

335

2:19:02.3

2:19:17.8

10:37/M

48

Michelle Wakefield Springville UT

71

33

346

2:23:37.7

2:24:13.9

10:58/M

49

Carrie Higbee Herriman UT

45

32

350

2:25:40.4

2:26:16.1

11:07/M

50

Alicia Riddle Draper UT

132

31

355

2:26:16.4

2:27:00.2

11:10/M

51

Amber Crews Holladay UT

59

32

358

2:27:28.7

2:27:37.2

11:15/M

52

Codi Barnes Orem UT

163

33

362

2:28:53.6

2:29:13.6

11:22/M

53

Jamie Powell Eagle Mountain UT

321

34

389

2:36:01.6

2:36:25.8

11:55/M

54

Katharine Lecheminant Provo UT

146

30

399

2:39:59.6

2:40:29.5

12:13/M

55

Liz Lamphere Provo UT

340

33

402

2:42:14.1

2:42:51.0

12:23/M

56

Stefanie Hopkins Riverton UT

385

30

411

2:45:25.2

2:46:05.4

12:38/M

57

Kristiina Tomlinson Eagle Mountain UT

211

34

414

2:47:51.9

2:48:15.1

12:49/M

58

Brandee Sommer West Jordan UT

397

30

415

2:48:39.4

2:49:01.6

12:52/M

59

Melissa Jensen Saratoga Springs UT

454

30

434

3:21:45.4

3:22:01.9

15:24/M

 
Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Suzy Anderson Mapleton UT

492

35

54

1:41:41.7

1:42:08.1

7:46/M

2

Elizabeth McCleery Sandy UT

55

35

55

1:42:45.3

1:42:52.5

7:51/M

3

Jennifer Springer South Weber UT

196

37

77

1:47:39.9

1:47:47.1

8:13/M

4

Kimberley Bennett Payson UT

138

37

110

1:52:11.5

1:52:24.8

8:34/M

5

Juliette Lindeman South Jordan UT

303

38

116

1:52:53.6

1:53:03.3

8:37/M

6

Carrie Porter Spanish Fork UT

96

35

117

1:53:03.2

1:53:18.9

8:38/M

7

Samantha Holmgren Salem UT

564

39

128

1:54:02.7

1:54:18.7

8:42/M

8

Kristy McMurray Eagle Mountain UT

194

36

133

1:54:39.8

1:54:48.6

8:45/M

9

Kristy Lee Saratoga Springs UT

252

38

153

1:57:05.9

1:57:09.5

8:56/M

10

Calleen Spencer Price UT

352

35

158

1:57:47.8

1:58:25.4

8:59/M

11

Heidi Cragun Fort Worth TX

570

36

159

1:58:13.7

1:58:45.1

9:01/M

12

Loretta Wynn Roosevelt UT

91

39

161

1:58:15.9

1:58:34.8

9:02/M

13

Melanie Keate Highland UT

248

35

164

1:58:35.3

1:58:38.6

9:03/M

14

Suzanne Hancey South Jordan UT

558

39

173

1:59:46.4

2:00:01.4

9:09/M

15

Bren Lee Spanish Fork UT

255

35

174

1:59:54.9

2:00:00.4

9:09/M

16

Jennifer Simonsen South Jordan UT

69

36

177

2:00:02.9

2:00:07.7

9:10/M

17

Ruth Knudsen Pleasant Grove UT

54

37

179

2:00:09.3

2:00:17.1

9:10/M

18

Leslie Mingo Salt Lake City UT

189

39

181

2:00:37.9

2:01:09.3

9:12/M

19

Jilline Maynes Provo UT

4

37

184

2:00:45.1

2:00:51.3

9:13/M

20

Nikola Peisley Eagle Mountain UT

204

38

191

2:01:19.2

2:01:27.9

9:16/M

21

Rosa Arishita Draper UT

466

36

201

2:02:03.9

2:02:30.4

9:19/M

22

Lori Demille American Fork UT

66

36

222

2:03:58.1

2:04:07.5

9:28/M

23

Anne Clark Salt Lake City UT

449

39

240

2:05:30.4

2:05:40.9

9:35/M

24

Paula Edmonds West Valley UT

95

35

252

2:06:59.5

2:07:33.1

9:42/M

25

Mistie Simpson Herriman UT

36

35

255

2:07:20.9

2:08:01.9

9:43/M

26

Sandra Rhees South Jordan UT

304

37

257

2:07:36.4

2:07:46.8

9:44/M

27

Monica Oliver Smithfield UT

236

35

260

2:08:21.7

2:08:34.8

9:48/M

28

Megan Tripp Los Alamos NM

327

35

265

2:09:45.9

2:10:16.8

9:54/M

29

Whitney Evans South Jordan UT

167

36

276

2:11:34.5

2:12:02.4

10:03/M

30

Keri Smith Eagle Mountain UT

305

36

288

2:12:51.9

2:13:17.2

10:08/M

31

Jennifer Mills Spanish Fork UT

375

35

294

2:14:00.5

2:14:38.1

10:14/M

32

Tina Nackos Springville UT

215

37

306

2:15:01.1

2:15:40.0

10:18/M

33

Karyn Larson Eagle Mountain UT

310

38

324

2:17:53.5

2:18:19.4

10:32/M

34

Ann Smith Holladay UT

576

35

326

2:18:10.8

2:18:24.3

10:33/M

35

Jennifer Nelson Apo AP

46

38

351

2:25:40.5

2:26:16.1

11:07/M

36

Lee Figuracion-Smith Salt Lake City UT

366

35

361

2:28:48.0

2:29:32.7

11:22/M

37

Jalyn Hartle Elko NV

437

35

378

2:32:54.8

2:32:57.3

11:40/M

38

Ladawn Millward Santa Clara UT

3

35

381

2:33:58.5

2:34:18.6

11:45/M

39

Rachel Smith Salt Lake City UT

181

36

386

2:34:41.4

2:34:53.0

11:48/M

40

Nicolle Bangerter Sandy UT

123

35

408

2:43:32.7

2:43:56.1

12:29/M

41

Lori Jackson Draper UT

271

37

418

2:51:06.0

2:51:41.8

13:04/M

42

Ronda Hansen Woodland Hills UT

614

39

422

2:53:30.1

2:53:46.6

13:15/M

 
Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Lynette Kunz

591

43

29

1:34:46.3

1:34:51.9

7:14/M

2

Jane Kelly Springville UT

445

44

48

1:40:40.1

1:40:49.9

7:41/M

3

Annette Mortensen Kayville UT

443

41

65

1:44:50.8

1:44:53.8

8:00/M

4

Laurie Pratt Kaysville UT

481

40

66

1:44:51.0

1:44:53.9

8:00/M

5

Kristy Clason Phoenix AZ

293

44

96

1:49:55.4

1:50:03.5

8:23/M

6

Heidi Price Draper UT

477

42

109

1:52:01.3

1:52:12.6

8:33/M

7

Kim Lee Spanish Fork UT

438

43

120

1:53:05.1

1:53:12.0

8:38/M

8

Vanessa Rapier Lindon UT

457

40

145

1:56:12.8

1:56:52.3

8:52/M

9

Shauna Nielsen Santa Teresa NM

455

40

170

1:59:33.7

1:59:51.1

9:08/M

10

Nanette Palmer South Jordan UT

496

42

172

1:59:46.2

2:00:01.5

9:09/M

11

Robin Walden Saint George UT

371

40

180

2:00:29.8

2:00:44.9

9:12/M

12

Sharlyn Erekson Murray UT

102

41

227

2:04:34.5

2:04:42.0

9:31/M

13

Alisa Black Price UT

433

43

229

2:04:39.3

2:04:59.8

9:31/M

14

Melissa Catmull West Jordan UT

290

43

241

2:05:36.3

2:05:38.1

9:35/M

15

Maureen Olson Delta UT

276

44

254

2:07:13.5

2:07:42.2

9:43/M

16

Julie Ahlborn Springville UT

231

41

305

2:14:57.5

2:15:36.3

10:18/M

17

Jen Taylor St. George UT

421

41

318

2:16:32.9

2:17:02.0

10:25/M

18

Charlene Mears Mead WA

383

44

347

2:23:57.0

2:24:30.3

10:59/M

19

Julie Hillman Layton UT

205

41

364

2:29:00.0

2:29:21.4

11:22/M

20

Kimberly Wimmer South Jordan UT

112

43

369

2:30:24.9

2:30:35.1

11:29/M

21

Dawna Rasmussen Sandy UT

171

43

370

2:30:26.1

2:30:36.2

11:29/M

22

Tonya Crosby Eagle Mountain UT

237

40

374

2:31:04.4

2:31:30.3

11:32/M

23

Gail Payne Orem UT

32

40

387

2:34:46.2

2:35:18.3

11:49/M

24

Karen Root Orem UT

5

44

394

2:38:16.5

2:38:59.4

12:05/M

25

Renee Taylor West Valley UT

97

44

396

2:39:51.8

2:40:25.4

12:12/M

26

Melissa Fischer Draper UT

30

40

413

2:46:18.1

2:46:51.4

12:42/M

27

Dawn Martindale North Salt Lake UT

273

40

433

3:20:45.5

3:21:22.1

15:19/M

 
Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Laura McAdams Draper UT

207

48

199

2:02:00.7

2:02:14.4

9:19/M

2

Tammie Gunn

539

49

216

2:03:27.2

2:03:29.7

9:25/M

3

Lori Allen Mesa AZ

282

46

220

2:03:44.4

2:03:55.8

9:27/M

4

Lisa Harris Lund NV

486

46

248

2:06:40.3

2:07:16.7

9:40/M

5

Christina Spencer Payson UT

187

48

262

2:08:40.8

2:09:00.5

9:49/M

6

Meredith Harris Provo UT

107

46

295

2:14:10.0

2:14:20.1

10:15/M

7

Sue Tarin Springville UT

108

46

339

2:20:05.0

2:20:15.3

10:42/M

8

Heather Krieger Springville UT

530

45

348

2:24:13.3

2:25:04.0

11:01/M

9

Melanie Tackett Kaysville UT

31

49

368

2:29:46.1

2:30:18.9

11:26/M

10

Pam Alston South Jordan UT

172

45

371

2:30:26.3

2:30:36.0

11:29/M

11

Brenda Kemsley Mckinney TX

368

46

384

2:34:40.3

2:34:47.4

11:48/M

12

Sara Frogley Murray UT

103

46

429

3:10:47.6

3:10:55.2

14:34/M

 
Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Yayoi Swapp North Hollywood CA

450

54

160

1:58:15.5

1:58:18.6

9:02/M

2

Melanie Henley Alpine UT

361

50

207

2:02:26.4

2:02:44.6

9:21/M

3

Allyson Hawkins Spanish Fork UT

114

50

283

2:12:30.5

2:13:22.4

10:07/M

4

Stella Blight Salt Lake City UT

575

53

330

2:18:50.5

2:19:22.8

10:36/M

5

Mary Gaede La Habra CA

218

50

341

2:21:05.2

2:21:19.4

10:46/M

6

Kim Chapman Orem UT

344

53

365

2:29:08.4

2:29:57.5

11:23/M

7

Jeanmarie Bassett Farmington UT

18

50

392

2:38:00.2

2:38:49.9

12:04/M

8

Bruce Bassett Farmington UT

17

50

400

2:41:00.6

2:41:50.6

12:17/M

9

Leeann Glade Provo UT

510

52

424

2:56:43.4

2:57:24.8

13:29/M

10

Clare Lang Murray UT

101

52

428

3:10:47.4

3:10:55.0

14:34/M

 
Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Janet Hansen Salt Lake City UT

155

55

319

2:16:36.3

2:17:13.2

10:26/M

2

Deb Livingston Mapleton UT

195

57

382

2:34:18.6

2:34:29.1

11:47/M

3

Madeline Freeman Herriman UT

147

55

383

2:34:27.9

2:34:58.3

11:47/M

4

Kaye Coffin Draper UT

74

59

409

2:43:43.4

2:44:06.6

12:30/M

5

Mary Benson Orem UT

165

58

420

2:53:10.6

2:53:52.9

13:13/M

 
Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Elizabeth Lewis Orem UT

365

62

430

3:12:13.6

3:12:55.5

14:40/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Patrick Rotich

589

30

1

1:07:30.5

1:07:30.5

5:09/M

2

Steve Shepherd Roy UT

428

25

2

1:08:02.6

1:08:02.6

5:12/M

3

Aleksandar Tomas Salt Lake City UT

546

32

3

1:15:22.6

1:15:22.6

5:45/M

 
Top

Male 12 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Jason Allen Mesa AZ

284

14

76

1:47:33.4

1:47:45.4

8:13/M

2

Jackson Dozier Springville UT

413

14

298

2:14:19.4

2:14:27.5

10:15/M

 
Top

Male 15 to 18

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Victor Johnson Orem UT

579

18

6

1:21:40.5

1:21:55.0

6:14/M

2

Spencer Clason Phoenix AZ

295

15

11

1:24:38.1

1:24:45.3

6:28/M

3

Robert Kemsley Mckinney TX

370

15

69

1:45:35.4

1:45:40.8

8:04/M

 
Top

Male 19 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Alex Johnson Orem UT

581

22

8

1:23:05.5

1:23:19.6

6:21/M

2

Micah Jenkins Provo UT

367

23

47

1:40:33.7

1:40:59.5

7:41/M

3

Zac Oleskey Provo UT

339

22

68

1:45:35.4

1:45:47.1

8:04/M

4

Mark Crandall Provo UT

170

23

94

1:49:34.2

1:49:41.3

8:22/M

5

Jaden Evans Provo UT

239

24

95

1:49:35.1

1:49:57.8

8:22/M

6

Sam Gabrielsen Draper UT

274

23

101

1:50:26.3

1:50:29.7

8:26/M

7

Eric Swinyard Sandy UT

328

23

113

1:52:25.4

1:52:53.9

8:35/M

8

Jacob Gremmert Lehi UT

458

22

171

1:59:45.1

2:00:15.0

9:08/M

9

Kyle Davis Springville UT

347

24

245

2:06:07.8

2:06:18.5

9:38/M

10

Roger Barnhart Provo UT

129

23

285

2:12:40.3

2:12:51.4

10:08/M

11

Todd Wood Provo UT

131

24

292

2:13:28.2

2:14:10.0

10:11/M

 
Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Mark Fenton Holladay UT

435

26

13

1:25:39.8

1:25:44.4

6:32/M

2

Jared Jones Salt Lake City UT

583

29

14

1:25:54.7

1:26:42.6

6:33/M

3

Fred Berkley

628

26

30

1:35:35.7

1:36:12.3

7:18/M

4

Matthew Bailie

605

26

42

1:38:34.5

1:38:40.8

7:31/M

5

Jay Robertson Provo UT

191

25

52

1:41:36.7

1:41:41.4

7:45/M

6

Curtis Burtenshaw Riverton UT

355

26

81

1:48:35.5

1:48:38.1

8:17/M

7

Thomas Leininger Provo UT

319

25

114

1:52:25.6

1:52:55.2

8:35/M

8

Andrew Bennett Provo UT

267

25

115

1:52:38.6

1:52:55.3

8:36/M

9

Ryan Jackson American Fork UT

393

25

125

1:53:46.6

1:54:08.1

8:41/M

10

Christian Rytting Orem UT

84

29

138

1:55:25.3

1:56:05.5

8:49/M

11

Michael Allen Holladay UT

159

27

144

1:55:51.3

1:56:16.6

8:51/M

12

Sheldon Mills Orem UT

85

28

146

1:56:33.3

1:57:13.5

8:54/M

13

Christopher Reid Taylorsville UT

465

29

169

1:59:27.0

2:00:08.2

9:07/M

14

Kylir Horton Eagle Mountain UT

256

28

175

1:59:57.0

2:00:26.2

9:09/M

15

Dallas Stumph Delta UT

521

28

204

2:02:11.9

2:03:02.3

9:20/M

16

Kendrick Johnson

606

27

213

2:03:00.4

2:03:09.3

9:23/M

17

Ryan Goodrich Clearfield UT

331

26

236

2:05:15.8

2:06:00.2

9:34/M

18

Neal Chamberlain North Salt Lake UT

333

26

287

2:12:48.3

2:13:00.6

10:08/M

19

Bryan Stoddard Provo UT

289

26

307

2:15:08.3

2:15:42.6

10:19/M

20

Garrett Blanchard Provo UT

337

26

426

3:00:28.2

3:00:40.5

13:47/M

 
Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Sterling Hill Payson UT

245

33

17

1:28:32.3

1:28:34.2

6:45/M

2

Reid Axman Laveen AZ

401

31

19

1:29:23.4

1:29:27.5

6:49/M

3

Jonathan Rowe Phoenix AZ

430

30

25

1:32:10.7

1:32:30.3

7:02/M

4

Scott Wakefield Springville UT

70

31

31

1:35:50.8

1:36:26.0

7:19/M

5

Michael Blakey Springville UT

264

30

34

1:37:03.3

1:37:10.0

7:25/M

6

Christopher Skarda Pleasant Grove UT

104

30

39

1:38:17.3

1:38:26.7

7:30/M

7

Jon Ryan Woodbury Lehi UT

20

32

46

1:40:16.9

1:41:03.4

7:39/M

8

Jeremy Robertson Orem UT

322

31

56

1:43:10.5

1:43:14.0

7:53/M

9

Mike Eagar

608

34

58

1:43:16.2

1:43:20.1

7:53/M

10

Ross Ericksen Spanish Fork UT

246

33

60

1:44:08.7

1:44:14.1

7:57/M

11

Matt Porter Riverton UT

395

31

79

1:48:13.9

1:48:40.7

8:16/M

12

Jay Lavanway Woods Cross UT

61

31

88

1:48:56.9

1:49:05.8

8:19/M

13

Todd Stoddard Provo UT

386

34

92

1:49:21.8

1:49:43.6

8:21/M

14

Brandon Murray Tooele UT

152

33

99

1:50:12.6

1:50:31.6

8:25/M

15

Daniel Wright Salt Lake City UT

584

33

104

1:51:02.1

1:51:39.4

8:29/M

16

J.j. Sorensen

627

32

137

1:55:15.3

1:55:19.9

8:48/M

17

Nick Mingo Salt Lake City UT

188

34

182

2:00:38.0

2:01:09.1

9:13/M

18

Mario Garcia Provo UT

203

30

186

2:00:47.6

2:01:16.7

9:13/M

19

Collin Rasmussen Provo UT

585

34

187

2:01:07.8

2:01:24.7

9:15/M

20

Brody Arishita Draper UT

467

33

200

2:02:03.2

2:02:30.0

9:19/M

21

Jake Burton Tooele UT

150

31

209

2:02:26.5

2:02:43.3

9:21/M

22

Kyle Johnson Springville UT

364

31

223

2:04:09.2

2:04:53.5

9:29/M

23

Kevin Brimhall Provo UT

474

31

337

2:19:38.1

2:19:55.8

10:40/M

24

Joe Galbraith Eagle Mountain UT

110

30

357

2:27:24.0

2:27:46.7

11:15/M

 
Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Jeffrey Keate Highland UT

249

36

9

1:23:38.0

1:23:39.1

6:23/M

2

Rich Cope Spanish Fork UT

217

36

10

1:23:54.1

1:23:58.4

6:24/M

3

Aaron Nielsen Saratoga Springs UT

411

39

20

1:29:35.9

1:29:42.7

6:50/M

4

S Brian Bennett Payson UT

139

39

24

1:31:37.5

1:31:40.1

7:00/M

5

Jason Strickling Riverton UT

444

36

36

1:37:23.3

1:38:01.8

7:26/M

6

Keith Austin Springville UT

534

38

38

1:38:04.4

1:38:07.8

7:29/M

7

Andrew Freeman Salt Lake City UT

571

35

43

1:39:08.3

1:39:26.3

7:34/M

8

Dj Dickinson Eagle Mountain UT

382

35

53

1:41:37.3

1:42:01.0

7:45/M

9

Michael Condie Highland UT

452

35

61

1:44:12.5

1:44:22.5

7:57/M

10

Riley Cherrington Payson UT

325

35

62

1:44:42.9

1:44:51.7

8:00/M

11

Steve Monson Springville UT

604

38

90

1:49:15.4

1:50:15.2

8:20/M

12

Tyson Andrus Park City UT

587

35

107

1:51:36.4

1:52:14.1

8:31/M

13

Troy Heap Lehi UT

234

35

135

1:55:08.2

1:55:26.1

8:47/M

14

Tracey Lee Saratoga Springs UT

410

39

152

1:57:05.8

1:57:09.5

8:56/M

15

Loren Allen Weston FL

580

36

168

1:59:16.2

1:59:32.7

9:06/M

16

Jason Tomlinson Santa Clara Utah UT

384

37

218

2:03:36.7

2:03:56.7

9:26/M

17

Paul Kelsey Layton UT

551

36

224

2:04:09.7

2:04:30.4

9:29/M

18

John Penrod Springville UT

535

36

237

2:05:18.1

2:05:21.0

9:34/M

19

Scott Ferre Independence KY

440

38

247

2:06:34.7

2:07:16.8

9:40/M

20

Shane MacKay Provo UT

34

37

277

2:11:44.4

2:12:23.8

10:03/M

21

Joel Melton West Jordan UT

532

39

314

2:16:06.9

2:16:32.0

10:23/M

22

Douglas Smith Holladay UT

577

38

325

2:18:10.2

2:18:24.1

10:33/M

23

Mike Leavitt Lehi UT

10

37

340

2:20:18.8

2:20:58.2

10:43/M

24

Mandy Curran Eagle Mountian UT

51

36

363

2:28:54.4

2:29:34.6

11:22/M

25

Scott Smith Salt Lake City UT

180

37

385

2:34:40.9

2:34:52.8

11:48/M

26

Duane Simpsons Herriman UT

35

39

403

2:42:31.1

2:43:11.8

12:24/M

 
Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

David Taylor Mapleton UT

469

42

5

1:21:16.1

1:21:19.0

6:12/M

2

Eric Pearson

622

41

27

1:33:10.5

1:33:12.6

7:07/M

3

Eric Anderson Mapleton UT

493

40

32

1:36:01.4

1:36:07.2

7:20/M

4

Steven Jensen

621

43

37

1:37:49.6

1:37:55.5

7:28/M

5

Tyler Rushton Magna UT

253

44

85

1:48:49.3

1:49:17.1

8:18/M

6

Matthew Walden Saint George UT

372

41

127

1:53:54.3

1:54:09.6

8:42/M

7

Mark Brouwer American Fork UT

380

42

210

2:02:41.7

2:03:23.1

9:22/M

8

Colin McMullin Lehi UT

77

40

244

2:06:02.8

2:06:41.1

9:37/M

9

Mike Sharp Highland UT

7

41

293

2:13:38.7

2:13:48.0

10:12/M

10

Shon Whitney Provo UT

527

43

377

2:32:34.0

2:33:07.9

11:39/M

 
Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Lorenzo Moscuzza Orem UT

464

49

12

1:25:16.1

1:25:16.9

6:31/M

2

Clark Prothero Spanish Fork UT

567

46

41

1:38:33.9

1:38:45.1

7:31/M

3

Dalon Loertscher Magna UT

279

45

82

1:48:36.1

1:49:03.6

8:17/M

4

Tom Luoma Draper UT

473

45

105

1:51:14.2

1:51:29.0

8:29/M

5

Tom Lee Spanish Fork UT

93

45

119

1:53:04.9

1:53:11.8

8:38/M

6

Eric Murra Riverton UT

394

49

142

1:55:48.6

1:56:15.2

8:50/M

7

Doug Pinder Provo UT

242

47

163

1:58:35.2

1:59:08.4

9:03/M

8

Keith Kemsley Mckinney TX

369

46

166

1:59:09.2

1:59:15.9

9:06/M

9

J.d. Kunze Spanish Fork UT

497

45

203

2:02:11.8

2:02:31.7

9:20/M

10

Jay Allen Mesa AZ

285

48

263

2:08:48.7

2:08:59.6

9:50/M

11

Doug Kelley Rocklin CA

526

46

300

2:14:27.7

2:15:07.1

10:16/M

12

Paul Kelley Springville UT

348

49

301

2:14:27.9

2:15:07.0

10:16/M

13

Eric Christensen South Jordan UT

550

45

327

2:18:35.0

2:18:58.1

10:35/M

 
Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Davy Crockett Saratoga Springs UT

542

51

22

1:30:41.4

1:30:46.2

6:55/M

2

John Kestle Salt Lake City UT

572

51

26

1:32:38.7

1:32:42.9

7:04/M

3

Mark Vlasic Salt Lake City UT

292

52

40

1:38:25.9

1:38:34.2

7:31/M

4

Gail Andrus West Jordan UT

491

51

51

1:41:32.9

1:41:44.5

7:45/M

5

David Gabrielsen Draper UT

470

54

57

1:43:10.8

1:43:14.7

7:53/M

6

Randall Rynearson St. George UT

250

52

86

1:48:53.6

1:49:33.8

8:19/M

7

Mckay Matthews Orem UT

529

52

106

1:51:34.5

1:51:40.4

8:31/M

8

Paul Green Salt Lake City UT

115

51

205

2:02:15.1

2:03:07.2

9:20/M

9

Duane Jones Midway UT

603

53

280

2:12:05.2

2:12:45.0

10:05/M

10

Obinnaya Ahanonu Highland UT

560

53

284

2:12:30.6

2:12:55.4

10:07/M

11

Lewis Hassell Oklahoma City OK

44

54

299

2:14:26.2

2:15:00.3

10:16/M

12

Clark Merkley Springville UT

67

50

329

2:18:48.2

2:19:30.7

10:36/M

13

John Pfeil Orlando FL

468

50

376

2:31:49.2

2:32:32.4

11:35/M

 
Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Patrick Loss Salem UT

105

55

23

1:30:51.1

1:30:56.3

6:56/M

2

Kerry Steadman Murray UT

447

58

44

1:39:39.1

1:39:50.4

7:36/M

3

Carmen Freeman Herriman UT

148

56

71

1:46:01.4

1:46:31.4

8:06/M

 
Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Ray Workman

625

60

15

1:27:11.7

1:27:15.5

6:39/M

2

Michael Sidman Spanish Fork UT

555

60

16

1:28:16.8

1:28:21.9

6:44/M

3

Mike Rosner Ogden UT

326

64

134

1:54:48.5

1:55:12.0

8:46/M

4

Brad Root Albuquerque NM

6

60

393

2:38:16.5

2:38:59.7

12:05/M

 
Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Merril Bryan St. George UT

157

69

243

2:06:02.3

2:06:18.4

9:37/M